Koła Koronkowe

• Jezus powiedział kiedyś s. Faustynie: „odmawiaj nieustannie tę koronkę, której cię nauczyłem” (Dz. 687); „zachęcaj dusze do odmawiania tej koronki” (1541).

Dzisiaj Koronka do Bożego Miłosierdzia jest odmawiana nieustannie. Z wielu miejsc świata w rozmaitych językach płyną do Boga słowa, które niegdyś usłyszała ta, którą dzisiaj nazywamy Sekretarką miłosierdzia Bożego. W naszej parafii jest kilkanaście kół kornkowych, których spotkania są w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy Św. godz. 900. Opiekunem kół jest ks. Sylwester Taraszka.

Koła koronkowe przyjmuję jako dar od Boga, natchnienie chwili, które zostało dane w całości, w jednym momencie. Zaczęło się rozwijać i toczyć jak koło, by poszerzać swój zasięg.