• XX Niedziela Zwykła – 18.08.2019

1. Przeżywamy 20 Niedzielę Zwykłą. Jest to zarazem trzecia niedziela miesiąca, dlatego dar ofiarny dzisiejszej niedzieli przeznaczony jest na potrzeby remontowe naszego kościoła. Za wasze ofiary na ten cel składamy Bóg zapłać.

2. Wczoraj na pielgrzymi szlak wyruszyła 37 Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Naszymi modlitwami obejmijmy tych wszystkich diecezjan, którzy podążają na Jasną Górę. Szczególnie pamiętajmy o naszych parafianach i prośmy za wstawiennictwem Jasnogórskiej Królowej Polski o potrzebne dla nich łaski i Jej opiekę podczas pielgrzymki. Z pielgrzymami możemy się łączyć duchowo dzięki relacjom naszego diecezjalnego radia RDN.

3. Od 19 do 25 października będziemy przeżywać w naszej parafii Misje święte. Misje to czas zatrzymania się, zadumy i refleksji nad sobą i swoim życiem, to czas ponownego opowiedzenia się i powrotu do Boga. To czas przemiany życia osobistego, rodzinnego, parafialnego i społecznego. To wielkie dzieło odnowy naszej parafii i każdego z nas polecajmy Bogu w naszych modlitwach wspólnotowych, rodzinnych i osobistych. To czas łaski, którą możemy wyprosić siebie i naszej wspólnocie na kolanach. Na trzeciej stronie informatora jest modlitwa o łaskę dobrego przygotowania się i przeżycia Misji świętych. Bardzo prosimy, by przez najbliższe dwa miesiące modlić się tą modlitwą wspólnie w rodzinach, a także osobiście. Misje poprowadzi ks. prałat Wiesław Majca, proboszcz w Łukowicy.

4. Ks. Misjonarz Tadeusz Sępek dziękuje naszej wspólnocie za ofiary złożone 4 sierpnia na potrzeby jego misji w Brazylii, zwłaszcza na budowę nowego kościoła. Złożono 6 233 zł. Bóg zapłać.

5. Liturgiczne wspomnienia tego tygodnia:

wtorek – św. Bernarda, opata i Dokt. Kośc.

środa – św. Piusa X, papieża

czwartek – NMP Królowej

sobota – św. Bartłomieja, Apostoła

• XIX Niedziela Zwykła – 11.08.2019

1. Dzisiejszy dar tacy przeznaczony jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za ofiary.

2. W środę o godzinie 1800 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza Św.

3. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia NMP (Msze Św. według porządku niedzielnego). Na sumie poświęcimy zioła, kwiaty i wieńce żniwne. W ten sposób podziękujemy Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej Zielnej za opiekę podczas prac żniwnych oraz za szczęśliwe zbiory. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnego dziękczynienia za powszedni chleb.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 900 spotkanie modlitewne Kół Koronkowych. Także w następną niedzielę – trzecią miesiąca – dar ofiarny na tacę przeznaczony będzie na prace remontowe w naszym kościele. Posuwają się prace przy remoncie cokołu kościoła. Prosimy o ofiarność na ten cel.

5. Przypominamy, że spotkanie przed pielgrzymką na Jasną Górę odbędzie się 15 sierpnia o godzinie 1800 w Pustkowie Osiedlu. Będzie można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę u księdza Przewodnika. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą Św. sprawowaną na Placu Katedralnym w Tarnowie o godz. 630. Będzie transmisja w radiu RDN. Starajmy się także łączyć duchowo z pielgrzymami przez liczne przekazy w tym radio.

6. W liturgii tego tygodnia będziemy wspominać:

środa – św. Maksymiliana Kolbe – kapł. i męcz.

czwartek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP

sobota – św. Jacka, kapłana