• XXXIII Niedziela Zwykła - 18.11.2018

1. Dziś odpust w kaplicy w Brzezówce ku czci bł. Karoliny Kózkówny – suma odpustowa o godzinie 1100. Nie ma Mszy Świętej o godzinie 1100 w kościele parafialnym. Po południu Msza Święta o godzinie 1600.

2. W całym Kościele przeżywamy dziś II Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka. Wspierajmy naszą modlitwą i ofiarą materialną ludzi ubogich, chętnie włączajmy się w konkretne działania np. Parafialnego Oddziału Caritas i Caritas Diecezji Tarnowskiej.

3. W przyszłą niedzielę – ostatnią w Roku Kościelnym przeżywać będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po Mszy Świętej o godzinie 1100 wobec Chrystusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa akt oddania świata Chrystusowi Królowi. Za pobożne odmówienie tego aktu, możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jest to także święto Liturgicznej Służby Ołtarza, pamiętajmy w modlitwie o naszych ministrantach i lektorach.

4. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę złożymy na remonty w naszej świątyni i plebanii. Z gorącą prośbą zwracamy się do wszystkich parafian o materialną pomoc w pokryciu kosztów wymiany okien zewnętrznych naszej parafialnej świątyni.

5. W następną niedzielę odpust ku czci św. Katarzyny w Ociece. Suma o godz. 1100.

6. W liturgii tego tygodnia wspominać będziemy:

poniedziałek – bł. Salomeę – zakonnicę

wtorek – św. Rafała Kalinowskiego – kapł.

środa – Ofiarowanie NMP

czwartek – św. Cecylię, dziew. i męcz.

sobota – św. męcz. Andrzeja Dung Lac i Towarzyszy

• XXXII Niedziela Zwykła - 11.11.2018

1. W 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości trwamy na modlitwie dziękczynnej za wolną Polskę. Wyrazem naszej wdzięczności jest dziękczynne Ciebie Boga wysławiamy, które wyśpiewaliśmy dziś po Komunii Św., a także w południe wraz wszystkimi rodakami w Polsce i za granicą odśpiewamy hymn narodowy. Pamiętajmy o codziennej modlitwie w intencji naszej Ojczyzny.

2. Trwamy na modlitwie za zmarłych. Zapraszamy na Różaniec lub Koronkę do Bożego Miłosierdzia z wypominkami na godz. 1630, a następnie na Mszę Św. Gdyby ktoś zauważył pomyłkę lub przeoczenie przy czytaniu wypominek, prosimy o tym zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

3. W przyszłą niedzielę w kaplicy w Brzezówce odpust ku czci bł. Karoliny – patronki kaplicy i Brzezówki. Suma odpustowa o godz. 1100. W kościele parafialnym w następną niedzielę nie będzie Mszy Świętej o godz. 1100. Po Mszy Św. o godz. 900 spotkanie modlitewne Kół Koronkowych. Ofiary na remonty kościoła złożymy w czwartą niedzielę, 25 XI.

4. W piątek, 16 listopada o godz. 1800 w kościele parafialnym rozpocznie się czuwanie młodzieży całego dekanatu i naszej parafii przy relikwiach błog. Karoliny Kózkówny. W panie: projekcja filmu o św. Stanisławie Kostce, przygotowanego przez KSM Wadowice Górne pod opieką ks. Sylwestra Taraszki, adoracja i Msza Święta. Zapraszamy wszystkich młodych, a obowiązkowo w czuwaniu wezmą udział klasy III gimnazjum, oraz VII i VIII przygotowujące się do Bierzmowania.

5. W liturgii tego tygodnia wspominać będziemy:

poniedziałek – św. Józefata, bpa i męcz.

wtorek – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męcz.

sobota – św. Elżbiety Węgierskiej, zak.