• XXXIII Niedziela Zwykła – 17.11.2019

1. Dziś odpust w kaplicy w Brzezówce ku czci bł. Karoliny Kózkówny – suma odpustowa o godzinie 1100. Nie ma Mszy Św. o godzinie 1100 w kościele parafialnym. Po południu Msza Święta o godzinie 1600.

2. Jutro w kościele parafialnym będzie coroczne Dekanalne Spotkanie Młodzieży ku czci bł. Karoliny. Po Mszy Św. o godz. 1700 spotkanie z organizatorami Taize we Wrocławiu, adoracja przy kanonach Taize i o 1945 koncert uwielbieniowy zespołu Tehilah z Tuchowa. Zapraszamy wszystkich parafian, młodzież, a obowiązkowo uczniów kl. VII i VIII przygotowujących się do Bierzmowania.

3. W przyszłą niedzielę – ostatnią w Roku Kościelnym przeżywać będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po Mszy Św. o godzinie 1100 wobec Chrystusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt oddania świata Chrystusowi Królowi.

4. Zakończyliśmy remont cokołu kościoła. Został on obłożony wysokiej jakości piaskowcem o grubości 4 cm i odpowiednio zaimpregnowany. Komisja z Urzędu Konserwatorskiego z Rzeszowa oceniła jakość wykonanych prac jako bardzo dobrą. Koszt tych prac to 150 tys. zł.; część jest jeszcze do spłacenia. Dlatego bardzo prosimy o ofiary na ten cel, które będziemy mogli złożyć na tacę w przyszłą niedzielę, 24 listopada.

5. U ks. Pawła do przyszłej niedzieli można się zapisywać na wyjazd do Wrocławia na Europejskie Spotkanie Młodych Taize, które będzie w dniach 28 grudnia do 1 stycznia. Koszt wyjazdu dla uczestników do 35 roku życia 240 zł, powyżej 35 roku 360 zł (nie są wliczone koszty przejazdu).

6. Jeszcze raz gorąca prośba, by dbać o porządek na cmentarzu. Zostały wywiezione śmieci. Bóg zapłać tym którzy je wywozili. Zabierajmy ze sobą w miarę możliwości wszystkie odpady cmentarne.

7. W liturgii tego tygodnia wspominać będziemy:

poniedziałek – bł. Karolinę Kózkówną – dziew. i męcz.

środa – św. Rafała Kalinowskiego – kapł.

czwartek – Ofiarowanie NMP

piątek – św. Cecylię, dziew. i męcz.

• XXXII Niedziela Zwykła – 10.11.2019

1. Trwamy na modlitwie za zmarłych. Zapraszamy na Różaniec lub Koronkę do Bożego Miłosierdzia z wypominkami na godz. 1630, a następnie na Mszę Św.

2. XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który dziś przeżywamy, jest zachętą do codziennej, wytrwałej modlitwy do Boga o pokój na świecie i o ustanie prześladowań. Pamiętajmy w modlitwach o naszych braciach i siostrach w wierze, którzy oddają życie za Chrystusa. Pomoc materialną dla prześladowanych chrześcijan będziemy mogli złożyć po Mszy Św. do puszek.

3. Jutro – 11 listopada – Święto Niepodległości. W tym roku mija 101 lat od chwili, kiedy po długich latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Będziemy dziękować Bogu przez wstawiennictwo Maryi za odzyskaną wolność. W sposób szczególny będziemy pamiętać o tych, którzy przelewali krew i oddali życie w obronie Ojczyzny. Prosić będziemy również o pomyślność i dalszy rozwój gospodarczy i moralny Polski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszę Św. o godzinie 1700 wszystkich, którym leży na sercu dobro naszej Ojczyzny.

4. W przyszłą niedzielę w kaplicy w Brzezówce odpust ku czci bł. Karoliny – patronki kaplicy i Brzezówki. Suma odpustowa o godz. 1100. W kościele parafialnym w następną niedzielę nie będzie Mszy Świętej o godz. 1100. Ofiary na remont cokołu złożymy w czwartą niedzielę, 24 listopada. Po Mszy Św. o godz. 900 spotkanie modlitewne Kół Koronkowych.

5. W poniedziałek, 18 listopada Mszą Św. o godz. 1700 w kościele parafialnym rozpocznie się coroczne Dekanalne Spotkanie Młodzieży ku czci bł. Karoliny Kózkówny. Po Mszy Św. spotkanie z organizatorami Taize czyli Europejskiego Spotkania Młodych we Wrocławiu, adoracja przy kanonach Taize i koncert uwielbieniowy zespołu z Tuchowa. Zapraszamy na to wydarzenie parafian, w sposób szczególny młodzież, a obowiązkowo wezmą w nim udział kl. VII i VIII przygotowujące się do Bierzmowania.

6. Liturgiczne wspomnienia tego tygodnia:

poniedziałek – św. Marcina z Tours, bpa

wtorek – św. Jozafata, bpa i męcz.

środa – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników Polski