• Zesłanie Ducha Świętego - 20.05.2018

1. Dzisiejsza Uroczystość dziękujemy za dar Ducha Świętego, którego otrzymaliśmy w sakramencie chrztu, a zwłaszcza bierzmowania. Nie marnujmy wielkiego daru Jego obecności. Dziś także wraz z kapłanami ks. Józefem, Jaromirem i Marcinem przeżywającymi jubileusz dziękujemy za dar sakramentu kapłaństwa i modlimy się o nowe liczne powołania kapłańskie i zakonne.

2. Jutro przypada święto NMP Matki Kościoła. Jak kiedyś w Kanie Galilejskiej, tak i dziś Maryja wstawia się za nami u Syna. Przyjdźmy, aby Ją prosić o tę łaskę. Msze Święte o godzinie 700, 900 i wieczorem o 1800. (Brzezówka – 1900). Nie jest to święto obowiązkowe, jednak zachęcamy do zachowania świątecznego charakteru tego dnia.

3. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Kapłani naszej diecezji w tym dniu pielgrzymują do sanktuarium MB w Tuchowie. Jest to także liturgiczne wspomnienie Madonny z Sheshan i dzień modlitwy za Kościół i za chrześcijan w Chinach.

4. W sobotę będziemy modlić się za nasze Mamy w dniu ich święta. W tym dniu młodzież naszego dekanatu będzie mieć swoje spotkanie w Korzeniowie „Nie ma jak u Mamy”. W programie tego spotkania o 1630 powitanie ks. Prymicjanta, następnie Msza Św., majówka w dolinie i zakończenie Apelem Maryjnym. Zachęcamy młodych do udziału (będzie autobus). Chętni niech się zgłoszą do wtorku do ks. Sylwestra. Także w sobotę 26 maja kustosz Sanktuarium MB w Zawadzie zaprasza dzieci po I Komunii Św. i Rocznicy na spotkanie z Maryją i wspólne dziękczynienie. Początek o godz. 1000. Następna niedziela to uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

5. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na remonty naszej świątyni.

6. W środę po Mszy Św. popołudniowej i majówce spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego na plebanii. Zapraszamy wszystkich członków tej grupy.

7. Prośba do pań, które w przydomowych ogródkach hodują kwiaty, by w miarę możliwości podzieliły się nimi i przyniosły do dekoracji ołtarza. Przed ołtarzem MB będzie stało naczynie z wodą, do którego można będzie wkładać kwiaty (do środy każdego tygodnia), które ozdobią naszą świątynię.

• Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 13.05.2018

1. W uroczystość odpustową ku czci Wniebowstąpienia Pańskiego uwielbiajmy Chrystusa, który odchodząc do nieba, by nam przygotować miejsce, zapewnia nas równocześnie: ,, A oto ja jestem z Wami przez wszystkie dni aż do skończenia świata”. Dziś można zyskać w naszym kościele odpust zupełny (warunki: stan łaski uświęcającej i Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św., modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga, nadto wymagane jest wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu). Dziś nabożeństwo majowe o 1530, po nim Msza Św.

2. W dni powszednie Msza Św. i nabożeństwo majowe o godz. 1800. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do oddania czci Matce Bożej przez śpiew tej pięknej litanii i pieśni maryjnych. W czwartek zapraszamy kl. VII i gimnazjum z rodzicami na spotkanie przygotowujące do Bierzmowania.

3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Do tej uroczystości przygotowujemy się przez nowennę do Ducha Świętego odprawianą przez cały tydzień po Mszy Św. o godzinie 1800 podczas nabożeństwa majowego. W uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. Przepis Kościoła mówi: „Każdy wierny po przyjęciu Eucharystii po raz pierwszy ma obowiązek przyjmować ją przynajmniej raz w roku. Ten nakaz powinien być wypełniony w okresie wielkanocnym”. W tym dniu na Mszy Św. o godz. 900 przyjmiemy nowych kandydatów do grona ministrantów. Po Mszy Św. o godz. 900 spotkanie modlitewne dla Kół Koronkowych; na Mszy Św. o godz. 1100 dziękować będziemy Jezusowi Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi za sakrament kapłaństwa, którym przed 25 laty obdarzył ks. Józefa, a przed 5 laty ks. Jaromira i ks. Marcina. Zapraszamy wszystkich Parafian do włączenia się we wspólną modlitwę dziękczynną za ten wielki dar Chrystusowego kapłaństwa.

4. 17 czerwca planujemy zorganizować festyn parafialny. Zwracamy się z prośbą do wszystkich parafian; gdyby ktoś miał jakieś nowe rzeczy, a mógł je ofiarować na fanty, to prosimy o przyniesienie ich do końca maja do kancelarii lub zakrystii.

5. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę złożymy na remonty w naszym kościele, zwłaszcza na rozpoczynający się wkrótce remont i wymianę okien.

6. W sobotę pielgrzymka do Strachociny i Markowej. Wyjazd sprzed kaplicy w Brzezówce o godz. 705, sprzed kościoła o godz. 715.