• XXIV Niedziela Zwykła - 16.09.2018

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona Środkom Społecznego Przekazu. Módlmy się, by media służyły prawdzie i wspólnemu dobru.

2. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Wychowania w Polsce niech będzie okazją dla rodziców, nauczycieli i wychowawców do wspólnej modlitwy, by przykładem życia, mądrością i wiedzą pokazywali dzieciom i młodzieży, jak zmierzać do pełni człowieczeństwa według zamysłu Bożego.

3. Jutro, w 79 rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę polecajmy Bogu w modlitwie naszą Ojczyznę.

4. We wtorek, w święto Św. Stanisława Kostki na Mszę Św. na godz. 1800 zapraszamy młodzież i dzieci. Zwłaszcza w roku poświęconym św. Stanisławowi w 450 rocznicę jego śmierci chciejmy się modlić za młodzież i z młodzieżą polecając ich opiece świętego Patrona.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Św. o godzinie 1800. Naszymi modlitwami obejmiemy dzieci, młodzież i wychowawców, przeżywając tzw. okresowe dni modlitw w tych właśnie intencjach.

6. W przyszłą niedzielę na Mszę Św. na godz. 1100 zapraszamy wszystkie dzieci przedszkolne i szkolne. Do nich zostanie skierowane Słowo Boże.

7. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na remonty w naszym kościele. Okna zewnętrzne do naszego kościoła są już gotowe. Jutro rozpocznie się ich montaż.

8. Liturgiczne wspomnienia tego tygodnia:

wtorek – św. Stanisława Kostki – patrona drugorzędnego Polski

czwartek – św. Męczenników koreańskich

piątek – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

• XXIII Niedziela Zwykła - 09.09.2018

1. Informujemy, że spotkania przygotowujące do sakramentu bierzmowania uczniów klas ósmych i III Gimnazjum z rodzicami będzie w każdy pierwszy czwartek miesiąca, klasy siódmej w każdy pierwszy piątek miesiąca. Spotkanie DSM w sobotę o godz. 900, a wszystkich ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 1000.

2. W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża Chrystusa. Przypomina nam ono o krzyżach naszej codzienności. Prośmy: „Panie Jezu, pozwól nam poznać mądrość płynącą z Twego Krzyża”. Prosimy, aby na to święto ozdobić krzyże przydrożne i te w naszych domach. Dla uczczenia Krzyża Chrystusa i Jego Męki zapraszamy w piątek na godzinę 1800 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej tak Lubzinie jak i w Brzezówce, po niej Msza Św. W sobotę w liturgii wspomnienia Matki Bożej Bolesnej.

3. Następna niedziela będzie przeżywana w Kościele jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszy Św. o godz. 900 modlitewne spotkanie Kół Koronkowych.

4. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na remonty w naszej świątyni.

5. W piątek – 14.09 Dekanalne Spotkanie Młodzieży na Górze Śmierci. Rozpoczęcie Drogą Krzyżową o 1700. 15 września Dębica będzie gościć młodych z całej diecezji. 12 Synaj odbędzie się w kościele pw. Miłosierdzia Bożego, początek o 1330. W programie m.in.: wspólna integracja, konferencja kard. Luisa Tagle, świadectwo, adoracja oraz możliwość spowiedzi i Eucharystia pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Jeża. Zachęcamy wszystkich młodych, a zwłaszcza przygotowujących się do bierzmowania. Zgłoszenia do wtorku – 11 września do ks. Pawła.

6. W tym tygodniu wspominać będziemy:

czwartek – św. Jana Chryzostoma bpa i dokt. Kośc.

piątek – Podwyższenie Krzyża Świętego

sobota – Najświętszą Maryję Pannę Bolesną