• XV Niedziela Zwykła - 15.07.2018

1. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 1800. W czwartek nowenna do Miłosierdzia Bożego po Mszy Świętej popołudniowej.

2. W kancelarii parafialnej można zapisać się na Tarnowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.

3. W przyszłą niedzielę modlitewne spotkanie Kół Koronkowych po Mszy Świętej o godz. 900.

4. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Składka na wymianę okien zewnętrznych naszej świątyni będzie w czwartą niedzielę miesiąca – 22 lipca.

5. W liturgii tego tygodnia wspominać będziemy:

poniedziałek – Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel

środa – św. Szymona z Lipnicy, kapłana

• XIV Niedziela Zwykła - 08.07.2018

1. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 1800, po niej Msza Święta.

2. W imieniu kapłanów, kleryków, sióstr zakonnych i wszystkich pielgrzymów Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki Przemyskiej na Jasną Górę składamy serdeczne Bóg zapłać za przyjęcie pielgrzymów na nocleg, za posiłek i wszelki trud związany z odebraniem ich spod plebanii i dowóz z noclegu. Niech dobry Bóg wynagrodzi wszystkim przyjmującym pielgrzymów za życzliwość, za otwarte serca i domy.

3. W sobotę pielgrzymka m. in. do Kalwarii Pacławskiej. Przy kaplicy w Brzezówce autobus o godz. 720, wyjazd z parkingu obok kościoła o godz. 730.

4. Przypominamy, że w kancelarii parafialnej trwają zapisy na Tarnowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Można zapisywać się codziennie po Mszy Świętej porannej lub wieczornej.

5. W przyszłą niedzielę – 15 lipca – z racji odpustu ku czci Matki Bożej Szkaplerznej w Zawadzie, nie będzie Mszy Świętej o godzinie 1100. Dlatego też informujemy, że chrzty odbędą się w następną niedzielę o godzinie 900. Spotkanie Kół Koronkowych w niedzielę 22 lipca. Ofiary na tacę z następnej niedzieli przeznaczony będą na Wyższe Seminarium duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

6. Składka na remonty i wymianę okien w naszej świątyni będzie w czwartą niedzielę miesiąca – 22 lipca.

7. Liturgiczne wspomnienia tego tygodnia:

środa – święto św. Benedykta, Opata, Patrona Europy

czwartek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męcz.

piątek – św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji