• Chrzest

Kanon 856 KPK stanowi: „zaleca się, aby chrzest był udzielany w niedzielę”. W naszej parafii chrztu udziela się w każdą III niedzielę miesiąca na Mszy Świętej o godzinie 1100 (także w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy). Chrzest należy wcześniej zgłosić w kancelarii parafialnej. Chrzestnymi mogą być chrześcijanie wierzący i praktykujący, którzy przyjęli sakramenty chrztu, pokuty, Eucharystii i bierzmowania. Jeśli są z innej parafii, stosowne zaświadczenie.

Małżeństwo

Narzeczeni w sprawie zawarcia sakramentu małżeństwa przyjmowani są w piątki (oprócz Pierwszego piątku miesiąca) po uprzednim zgłoszeniu. Zgłaszają się do kancelarii parafialnej trzy miesiące przed planowaną datą ślubu. Przynoszą ze sobą dowody osobiste, aktualne świadectwo chrztu (jeśli byli chrzczeni w innej parafii), świadectwo ukończenia katechizacji przedmałżeńskiej, ostatnie świadectwo nauki religii ze szkoły Podstawowej i średniej. Zobowiązani są uczestniczyć w 3 spotkaniach w poradni dla narzeczonych oraz w dniach skupienia.

Sakrament pokuty

Ze Spowiedzi Świętej można skorzystać w każdy dzień, pół godziny przed Mszą Świętą. Spowiedź comiesięczna w pierwszy piątek miesiąca, dwie godziny przed Mszą Świętą.